Oferujemy usługi spawalnicze metodami: TIG, MIG, MAG – ręczne i zautomatyzowane, które są gwarancją najwyższej jakości.
Wykonujemy spawanie stali konstrukcyjnych, stopowych oraz aluminium i jego stopów. Zgrany zespół inżynierski, doświadczeni spawacze i dostępny park maszynowy pozwala nam na kompleksową realizację nawet bardzo złożonych projektów. Naszą ofertę kierujemy zarówno do firm jak i Klientów indywidualnych.

Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze wyposażone jest w robota ABB oraz 2 pozycjonery jednoosiowe zsynchronizowane z ruchem robota.
Źródło spawalnicze znanej i cenionej firmy Fronius.
Obecna konfiguracja pozwala spawać detale wymagające obrotu w trakcie spawania.
Pozycjonery zwiększają zakres dostępu do obszarów, w których układane są spoiny.
Układ dwóch identycznych pozycjonerów pozwala również na jednoczesną niezależną pracę robota i operatora – w momencie, gdy robot wykonuje pracę na jednym pozycjonerze na drugim w tym samym czasie operator może przeprowadzić załadunek kolejnego detalu.
Taki układ pozwala na maksymalne wykorzystanie zdolności produkcyjnych robota a co za tym idzie znaczne skrócenie czasu jednostkowego niezbędnego na wykonanie detalu. Reasumując jesteśmy w stanie wykonać więcej w krótszym czasie zachowując przy tym wysoką jakość i powtarzalność.


Warto dodać, że w zakresie spawalnictwa posiadamy certyfikaty zgodne z normami ISO:

  • PN-EN ISO 3834-2,
  • PN-EN 1090.
Wróć do oferty

Maszyny

Robot IRB 1600 firmy ABB

Dane techniczne:

  • dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możliwość spawania łukowego – całe okablowanie i media poprowadzone wewnątrz ramienia
  • powtarzalność pozycji do 0,02 mm,
  • powtarzalność ścieżki do 0,48 mm,
  • uproszczone oprogramowanie robota.

Nasi partnerzy: