Blog

blacha

Obróbka wibrościerna to wyjątkowo skuteczna metoda wygładzania i wykończenia powierzchni elementów, która zyskuje coraz większą popularność w przemyśle. Obróbka wibrościerna polega na wykorzystaniu energii drgań mechanicznych do usuwania nierówności i defektów powierzchniowych z różnych materiałów, takich jak metal, plastik czy ceramika. Proces ten odbywa się w specjalnych maszynach zwanych wibrościernicami, które generują drgania o określonej częstotliwości i amplitudzie. Drgania te są przenoszone na elementy ściernego medium, które stykając się z powierzchnią obrabianego przedmiotu, usuwają z niej wszelkie nierówności.

wycięty element z blachy

Od momentu wynalezienia w latach 60. XX wieku laser znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach życia: badaniach podstawowych, wojsku, medycynie, telekomunikacji oraz oczywiście przemyśle. Jednym z jego najpopularniejszych zastosowań jest obróbka blach. Z wykorzystaniem technologii laserowej można poddawać blachy wielu procesom, by wykonywać z nich najróżniejsze elementy.

narzędzie do cięcia metalu

Cięcie laserowe to popularna metoda obróbki elementów stalowych. Nie bez przyczyny – technika ta ma wiele zalet w porównaniu z innymi sposobami cięcia stali. Przyglądamy się im w poniższym artykule.

urządzenie do prostowania

Prostowanie detali po cięciu laserowym to proces, który na pierwszy rzut oka może wydawać się zaskakujący – w końcu obróbka laserowa jest powszechnie uważane za jedną z najbardziej precyzyjnych metod obróbki materiałów. Dlaczego więc warto prostować detale po cięciu laserowym? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym wpisie.

blacha

Cięcie laserowe jest uważane za najszybszą i najbardziej precyzyjną metodę obróbki blach. Pozwala na wycinanie rozmaitych materiałów o różnej grubości i kształcie, a krawędzie nie zawsze muszą być poddawane dalszej obróbce. Każda metoda ma jednak swoje ograniczenia. Jakie rodzaje laserów można wyróżnić, jaka jest ich precyzja i jakie blachy można przecinać za ich pomocą?

Nasi partnerzy:

biokominki
gmpv
dekorta
bysil2023