Obróbka blach to grupa różnego rodzaju technik, które pozwalają na nadanie arkuszom pożądanego kształtu i wymiarów. W zależności od efektu, który chce się uzyskać, wykonuje się je za pomocą różnych maszyn. Zapraszamy do zapoznania się z metodami obróbki blach dostępnymi w naszej ofercie.

Usługi obróbki wibrościernej

Obróbka wibrościerna (ang. mass finishing), zwana także trowalizacją, to sprawdzony i wysokowydajny sposób wykańczania powierzchni. Polega na swobodnym przemieszczaniu się detali w mieszance z kształtek wykonanych z ceramiki lub tworzywa oraz płynów wspomagających i wody. Ocieranie się detali o kształtki pozwala usunąć zadziory, zaokrąglić krawędzie, wygładzić powierzchnię, a nawet ją wypolerować.

Dysponujemy innowacyjnym wibratorem obrotowym firmy Rösler, który zapewnia nam możliwość realizacji usługi obróbki wibrościernej zgodnie z potrzebami Klienta. Dzięki zastosowaniu tej maszyny wszystkie powierzchnie szlifowane są szybko, równomiernie i powtarzalnie. W skład naszego parku maszynowego wchodzą również szlifierki COSTA. To uniwersalne centra robocze do gratowania i wykańczania powierzchni detali. Pozwalają poprawić estetykę lub właściwości technologiczne detalu oraz umożliwiają jego bezpieczne zastosowanie.

Obróbka laserowa blach

Obróbka laserowa blach to jedna z najskuteczniejszych i coraz popularniejszych metod obróbki elementów metalowych. Jest jednym z procesów rozdzielania termicznego. Laser powoduje nagrzanie danej powierzchni, aż do jej roztopienia lub odparowania. Cięcie laserowe blach charakteryzuje się wieloma zaletami: dokładnością na najwyższym poziomie, krótkim czasem realizacji zamówienia oraz niższymi kosztami wykonania usługi w porównaniu z konkurencyjnymi metodami.

Nasza oferta obejmuje laserową obróbkę blach z zastosowaniem nowoczesnych wycinarek fibrowych firmy Trumpf. Zapewniają one bardzo wysoką dokładność (do 0,05 mm) oraz 100% powtarzalność. Z ich zastosowaniem jesteśmy w stanie szybko zrealizować nawet duże zamówienie.

Obróbka skrawaniem CNC

Obróbka skrawaniem CNC to popularna metoda obróbki ubytkowej, która polega na usuwaniu kolejnych warstw materiału. Odbywa się z zastosowaniem narzędzia skrawającego, które po uprzednim zaprogramowaniu działa w sposób zautomatyzowany. Obróbkę skrawaniem dzieli się na dwie grupy: obróbkę wiórową, wykonywaną z zastosowaniem narzędzi o ustalonej liczbie i geometrii ostrzy, oraz obróbkę ścierną, przy użyciu drobnych ostrzy o nieokreślonej liczbie i geometrii.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór metod obróbki skrawaniem CNC. Wykonujemy szlifowanie, wiercenie, frezowanie czy toczenie CNC. Metodę obróbki dobieramy do efektu oczekiwanego przez Klienta.

Obróbka tworzyw CNC

Maszyny CNC pozwalają pracować nie tylko z elementami metalowymi – z ich zastosowaniem można obrabiać także tworzywa sztuczne. Obróbka tworzyw CNC może polegać na przykład na frezowaniu bądź wycinaniu elementów z arkusza za pomocą lasera czy strumienia wody. Obróbce można poddać różne tworzywa sztuczne – do najczęściej obrabianych należą polietylen, polipropylen, poliwęglan, poliamid, PET czy teflon.

Oferujemy naszym Klientom kompleksową obróbkę tworzyw sztucznych CNC. Jesteśmy w stanie wykonać najróżniejsze detale zgodnie z dostarczoną dokumentacją. Zapewniamy wysoką powtarzalność i szybką realizację zleceń.

Wróć do oferty

Maszyny

RÖSLER wibrator obrotowy, suszarka obrotowa, wirówka

RÖSLER wibrator obrotowy, suszarka obrotowa, wirówka Obróbka wibrościerna daje możliwość automatyzacji procesów, które kiedyś odbywały się manualnie. Wykorzystanie maszyn wibracyjnych jest ekonomicznie uwarunkowanym procesem zwiększającym wydajność produkcyjną i poprawiającym jakość powierzchni produkowanych części.

  • Rotary Vibrator – wibrator kołowy Rosler do obróbki wibrościernej, trowalizacji.
  • Rotary Dryer – energooszczędna suszarka kołowa Rosler do suszenia detali w granulacie organicznym.
  • Centrifuge – wirówka półautomatyczna dekantacyjna Rosler do recyclingu wody procesowej układu zamkniętego.


COSTA MD4 CVV 1150 BS

Dane techniczne:

  • szerokość robocza: do 1150 mm,
  • wysokość stołu: 750-900 mm
  • waga urządzenia: 1800 kg z dwiema jednostkami, 2300 kg (3 jedn.).

COSTA MD4 CVV 1150 SS

Dane techniczne:

  • szerokość robocza: do 1150 mm,
  • wysokość stołu: 750-900 mm
  • waga urządzenia: 1800 kg z dwiema jednostkami, 2300 kg (3 jedn.).

Nasi partnerzy:

biokominki
gmpv
dekorta
bysil2023