Spawanie zrobotyzowane to najbardziej zaawansowany rodzaj spawania zautomatyzowanego. Polega na wykorzystaniu specjalnych maszyn, które po zaprogramowaniu przez operatora automatycznie realizują prace spawalnicze. Człowiek zajmuje się jedynie kontrolą przebiegu całego procesu.

Zastosowanie spawania zautomatyzowanego pozwala na znaczne zwiększenie wydajności spawania przy zachowaniu wysokiej precyzji. Roboty są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc oraz wykonywać skomplikowane spoiny dokładniej i szybciej niż człowiek. Umożliwia to ograniczenie czasu procesu szlifowania spoiny i lepsze rozplanowanie harmonogramu produkcji oraz zapewnia większą elastyczność. Poza tym spawanie zrobotyzowane poprawę bezpieczeństwa – spawacz nie jest narażony na wdychanie szkodliwych substancji.

Oferujemy usługi spawania zrobotyzowanego różnymi metodami: TIG, MIG, MAG. Technikę dobieramy do rodzaju materiału, jego grubości oraz oczekiwanej jakości spoiny. Wykonujemy spawanie stali konstrukcyjnych, stopowych oraz aluminium i jego stopów. Zgrany zespół inżynierski, doświadczeni spawacze oraz nowoczesny i zrobotyzowany park maszynowy pozwalają nam na realizację nawet najbardziej złożonych projektów. Naszą ofertę kierujemy zarówno do firm, jak i Klientów indywidualnych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Spawanie konstrukcji stalowych

Spawanie konstrukcji stalowych to popularna metoda łączenia elementów metalowych. Polega na rozgrzaniu łączonych materiałów, a następnie stopieniu ich ze sobą, co pozwala na stworzenie trwałego połączenia. Spawanie konstrukcji stalowych wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu: budowlanym, motoryzacyjnym czy lotniczym.

Nasza oferta obejmuje spawanie konstrukcji metalowych metodami MIG, MAG i TIG. Metody MIG i MAG stosuje się do łączenia stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych. Metoda TIG umożliwia z kolei łączenie stali nierdzewnej, aluminium i jej stopów. Pozwala na uzyskanie czystej spoiny. Łączymy elementy wykonane z różnych materiałów oraz o różnej grubości: od poniżej 1 mm do nawet kilkudziesięciu mm.

Spawanie stali nierdzewnej

Stal nierdzewna wyróżnia się odpornością na działanie czynników korozyjnych. Zawiera w swoim składzie co najmniej 11% chromu, który reaguje z tlenem i tworzy powłokę ochronną na jej powierzchni. Spawanie stali nierdzewnej jest możliwe, ale wymaga zachowania odpowiedniej precyzji oraz znajomości właściwości tego materiału.

Nasza oferta obejmuje spawanie stali nierdzewnej metodami MIG i TIG. Metoda MIG gwarantuje dużą gęstość prądu spawania, co przekłada się na głęboki przetop metalu. Metoda TIG zapewnia z kolei stabilny łuk, brak rozprysków oraz estetyczne spoiny. Nadaje się do łączenia elementów ze stali nierdzewnej o grubości od części dziesiątych milimetra do nawet kilkudziesięciu milimetrów.

Spawanie aluminium

Aluminium uważane jest za materiał trudny w spawaniu. Wynika to z jego niskiej temperatury topnienia oraz wytwarzania się cienkiej warstwy tlenków na łączonej powierzchni. Nie oznacza to jednak, że aluminium nie można spawać. Dobierając odpowiednią metodę oraz parametry spawania, można z powodzeniem łączyć elementy wykonane z tego materiału.

Nasza oferta obejmuje spawanie aluminium z zastosowaniem dwóch technik: MIG i TIG. W obu przypadkach proces odbywa się w osłonie gazu chemicznie obojętnego – zwykle jest nim argon. Technikę dobieramy do grubości spawanego materiału: metodą MIG spawamy najczęściej elementy o grubości 1 mm i więcej, a metodę TIG stosujemy w przypadku bardzo cienkich elementów aluminiowych, o grubości poniżej 1 mm.

Wróć do oferty

Maszyny

Robot IRB 1600 firmy ABB

Dane techniczne:

  • dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możliwość spawania łukowego – całe okablowanie i media poprowadzone wewnątrz ramienia
  • powtarzalność pozycji do 0,02 mm,
  • powtarzalność ścieżki do 0,48 mm,
  • uproszczone oprogramowanie robota.

Yaskawa MOTOMAN AR3120

Dane techniczne:

  • udźwig - 20 kg
  • maksymalny zakres roboczy - 3 124 mm
  • powtarzalność 0,07 mm,
  • oś s - 180°/s
  • oś l - 180°/s
  • oś u - 180°/s
  • oś r - 180°/s
  • oś b - 180°/s
  • oś t - 180°/s
 

Nasi partnerzy:

Biokominki
Gmpv
Dekorta
Bysil2023